Levnou nebo drahou matraci

Velice často si při koupi matrací pokládáme otázku, zda má smysl kupovat levnou matraci či jaký je vlastně rozdíl mezi levnou a drahou matrací. Z pravidla se dá říci, že materiál, ze kterého jsou levné matrace vyrobeny je polyuretan ( molitan) o nižší hustotě materiálnu na m3( do 30kg /m3). Tento faktor se u matrací uvádí málokdy. Proto je možné najít dvě absolutně shodné matrace, každou od jiného výrobce, za velice rozdílné ceny.

Matrace s vyšší hustotou materiálu (nad 30kg/m3)má logicky i delší životnost, a to zvlášť u uživatele s tělesnou hmotností nad 90kg. Právě z tohoto důvodu jsou dražší matrace vyráběny ze studené pěny, visco pěny nebo jsou doplněny o přírodní látky jako je např. latex, kokosové vlákno či ovčí rouno. Nemůžeme však tvrdit, že by drahá matrace měla zásadní vliv na kvalitu Vašeho spánku.

I levná matrace dokáže uspokojit náročného uživatele. Je však důležité použít i ten správný podklad. V tomto případě se doporučuje kombinace s lamelovým či laťkovým roštem z důvodu lepší prodyšnosti. Dražší model Vám přináší komfort, pohodlí a především vyšší hygienu na delší dobu užívání, bez nutnosti měnit matraci každých pár let. Vyšší komfort u dražších matrací je zajištěn nejen již zmíněnou hustotou materiálu, ale i kvalitou potahu, který např. odvádí pot, voní či je lépe prodyšný – i toto přispívá k delší životnosti matrace. Právě tyto skutečnosti vybízejí k tomu, zvolit si matraci dražší. Ať se to zdá či ne, ušetříte a tělo Vám za kvalitní odpočinek poděkuje.

V této kategorii nejsou žádné výrobky.